NKK Lillehammer 18. august 2018

Resultater fra og årslister etter utstillingen NKK Lillehammer 18. august 2018 finner du her

 

BIS Plasseringer:

1BIS: Kerry Blue Terrier, C.I.B. NORD UCH DKV-16 NORDV-16 WW-17 NV-17 SEV-17 Shyloch Statement, Helge Kvivesen, Halden
2BIS: Newfoundlandshund, C.I.B.N UCH NV-15-16-17 Skipper's All Right, Ole Andreas Nygård, Sylling
3BIS: Schipperke, SEJV-17 Best Of The Best By Ahmed Boziev, Christine Sonberg, Hønefoss
4BIS: Whippet, NJV-17 DKJV-17 Suna Regens Flower's Yasmin, Christina Hagenes, Sellebakk
Best In Show dommer: Joseph, Esther,

GRUPPEPLASSERINGER:

Gruppe 1, Bruks-, Hyrde og Gjeterhunder, Dommer: Anderson, Diane T, 1BIG: Se 3BIS.
2BIG: Welsh Corgi Pembroke, AU GRCH NORD FI UCH NV-17 NORDV-17 Bojojamile Behind The News, Rita Tilley Wilberg, Sørumsand. 3BIG: Pyreneisk Gjeterhund, NORD UCH WW-17 GW-17 SEV-17 Hob-Nob's Milles Fleur, Gro Mathiesen, Roa. 4BIG: Welsh Corgi Cardigan, Analog Cc V For Vendetta, Bjørn Erling Løken, Hønefoss.

Gruppe 2, Schnauser/Pincher/Molosser/Sennenh, Dommer: Barak Lifac, Yochai, 1BIG: Se 2BIS. 2BIG: Rottweiler, Wiseweilers Mr. Mister, Frode Wilhelm Hultgren, Heimdal. 3BIG: Grand Danois, SEJV-17 DKJV-17 Nordlandia Danes Sputnik, Elisabeth Bugge Olsen, Flatåsen. 4BIG: Engelsk Bulldog, Dynnastuen's Captain Morgan, Anita Wangen, Brandbu.

Gruppe 3, Terriere, Dommer: Delmar, Sean, 1BIG: Se 1BIS.
2BIG: Cairn Terrier, N SE UCH Kadelly's Bring On The Night, Veslemøy Grønstad, Moss. 3BIG: Fox Terrier Wire, DKUCH Fransin Everybody Loves Somebody, Francesca Cassin, Italy. 4BIG: Norwich Terrier, NJV-17 DEJV-17 DKJV-17 DKV-17 GEJV-17 Li-Brie's Design De Nuit, Lisbeth Tuven, Ådalsbruk.

Gruppe 5, Spisshunder, Dommer: Rajic, Branislav, 1BIG: Keeshond, INT NORD FI GI EE LT UCH JWW-12 NORDV-12 NV-12 FIV-13 DKV-15 LTV-16 EUV-16 BV-16 NORDV-16 BALTV-16 Infinity's Perfect Match, Kjetil Andre Holmen Skalstad, Åmot. 2BIG: Norsk Lundehund, NJV-17 Moonheim Abbes Kaiser, Gerd Langenes, Søgne. 3BIG: Samojedhund, N UCH Dr. Wolf Set Alice In Wonderland, Nina Kristin Eggen, Ler. 4BIG: Mexikansk Nakenhund Liten, NORD UCH NORDJV-16 SEJV-16 SEV-16 NV-17 DKV-17 Blå Mandag's Budvar, Laila Synnøve F Sehlin, Dilling.


Gruppe 6/4, Drivende og Sporhunder/Dachshund, Dommer: Kruus, Jelena, 1BIG: Dalmatiner, N SE UCH EUJW-15 Jilloc's Eye Candy, Florence Brunberg-Karlsson, Sverige. 2BIG: Dvergdachshund Korthåret, N SE DK UCH NJV-16 SE JV-16 DKJV-16 NV-17 Minstemann's Jeanne D`arc, Anita Solberg, Nordre Frogn. 3BIG: Rhodesian Ridgeback, NJV-17 Makaita's Amahle Wadiwa Of Shalita, Anita Menkerud, Lillehammer. 4BIG: Dachshund Strihåret, Nova Av Larhjelm, Katrine Horghagen, Vikhammer.

Gruppe 7, stående fuglehunder, Dommer: Nymark, Vigdis, 1BIG: Engelsk Setter, Høgdebrotets Issi, Frode Nyhagen, Dombås. 2BIG: Braque Du Bourbonnais, NJV-17 NV-17 Uma Mazas Brolis, Gregersen, Janne, Auli. 3BIG: Vorstehhund Korthåret, DKJV-17 NJV-17 NV-17 Rugdelias Zae Livia, Anne Grete Langeland, Fana. 4BIG: Breton, NORDV-14-15 SEV-14 EUW-15 NV-15-17 Vanity Pauline, Gregersen, Janne, Auli.

Gruppe 8, Apporterende Hunder, Dommer: Johnsson, Filip, 1BIG: Engelsk Springer Spaniel, N UCH SE DK U(U)CH WW-17 Springtrend Silver Shadow, Vanja E Trøbakk Sliwa, Singsås.
2BIG: Flat Coated Retriever, VDH CH FI UCH SE U(U)CH GB SUCH J Flatcharm Chelsea Whopper, Charlotte Brevity Kalén, Sverige. 3BIG: Curly Coated Retriever, Zoete Regenboog V. Elegast, Jostein Skare Thygesen, Skare. 4BIG: Golden Retriever, N UCH Mobeewa's Dancing In The Street, Hilde-Gunn Brinchmann Østmo, Årnes.

Gruppe 9, Selskapshunder, Dommer: Walsh, Stephanie, 1BIG: Stor Puddel, Huffish Rave Master, Arild Thorvaldsen, Heggedal. 2BIG: Tibetansk Terrier, NORD UCH NJV-16 Dhoki Apsos Hero Of Our Time, Maria F. Brunell, Oslo. 3BIG: Shih Tzu, FIUCH SEUCH Kim-Ono´s Zacce Golden Heart, Rose-Marie Johansson, Sverige. 4BIG: Boston Terrier, SEV-17 Analog Ci Semper Invicta, Bjørn Erling Løken, Hønefoss.

Gruppe 10, Mynder, Dommer: Valdez, Gabriel, 1BIG: Se 4BIS. 2BIG: Afghansk Mynde, C.I.B.DK FI N SE BALK UCH BULGr UCH DKV-16-17 Esbeltos I'm Worth The Wait, Solveig Mellemsæter, Heimdal. 3BIG: Italiensk Mynde, NJV-17 FIJV-17 SEJV-17 SEV-17 DKJV-17 HEJW-17 NORDJV-17 Caeles Mind Over Matter, Regine Jensen, Oslo. 4BIG: Azawakh, C.I.B.N DK FI SE LV SL RO UCH RS HU CZ MD CH ROGr UCH MDGr UCH NORDV-16 DKV-16 HEW-16 FIV-16 SEV-16 KBHV-17 NV-17 Escapedcriminal Of Hungariandiamond, Kari-Anne Jacobsen, Stavanger.


Bamseliste etter denne utstillingen

1. C.I.B. NORD UCH DKV-16 NORDV-16 WW-17 NV-17 SEV-17 Shyloch Statement, Kerry Blue Terrier, Helge Kvivesen, Halden, (15-15-15-14-12) 71 p.
2. N UCH SE DK U(U)CH WW-17 Springtrend Silver Shadow, Engelsk Springer Spaniel, Vanja E Trøbakk Sliwa, Singsås, (13-7-6-4) 30 p.
3. Huffish Rave Master, Stor Puddel, Arild Thorvaldsen, Heggedal, (13-8-5) 26 p.
4. N UCH SEJV-16 Very Vigie Let It Be, Amerikansk Cocker Spaniel, Vibeke Paulsen, Støren, (12-6-6) 24 p.
5. NORD UCH SEV-17 Cormacs Tariq, Irsk Ulvehund, Odd Myhre, Brumunddal, (15-5-3) 23 p.
6. N DK SE UCH NORDV-16 Knøtteliten's Esme, Jack Russell Terrier, Ida Teigland Trudvang, Jevnaker, (14-5-4) 23 p.
7. C.I.B NORD FI UCH DKJV-13 DKV-13 NJV-13 NV-13 SEJV-13 HEJV-13 EUW-15 NORDV-15 SEV-16-17 FIV-16 Absint Av Larhjelm, Dachshund Strihåret, Lars Hjelmtvedt, Holmestrand, (12-5-3-3) 23 p.
8. INT N DK SE UCH UK CH DKV-12 GB CH NORDV-15 Jet's Moonlight Serenade, Greyhound, Espen Engh, Lier, (15-4-3) 22 p.
9. N UCH DKJV-17 WJV-17 NJV-17 NV-17 Tiny Fellow's U Got The Look, Pomeranian, Camilla Kristoffersen, Tanem, (14-7) 21 p.
10. INT NORD UCH NORDV-12 SEV-12 KBHV-12 NV-16-17 Joyland's Magic Ambition, Shetland Sheepdog, Finn Helge Olsen, Sandnes, (11-6-4) 21 p.
11. N GB DK UCH KBHV-17 Taglines Double The Fun With Soletr, Petit Basset Griffon Vendeen, Sara & Eirin/Wendy Robertson/Dorothy, Oslo, (11-5-3-2) 21 p.
12.
C.I.B.N UCH NV-15-16-17 Skipper's All Right, Newfoundlandshund, Ole Andreas Nygård, Sylling, (13-6) 19 p.
13. SEJV-17 Best Of The Best By Ahmed Boziev, Schipperke, Christine Sonberg, Hønefoss, (12-6) 18 p.
14. C.I.B. NORD UCH NJV-13 NV-16-17 Curiosity Gallant Game, Silky Terrier, Astrid Irene Halseth, Trondheim, (12-4) 16 p.
15. SE U(U)CH FI N UCH RLD N RLD F Comics Blue Indigo, Flat Coated Retriever, Karin Karkiainen, Sverige, (14) 14 p.



Beste veteran:

Dag 1
1. INT NORD UCH NORDV-10 NORDJV-10 Falamandus Out To Kick You, Tibetansk Terrier, Maria F. Brunell, Oslo, 6 p.
2. N SE DK NORD UCH NORDV-08-10 DKV-17 DKVV-17 WVW-17 GVW-17 WW-10 NV-08-09-10-11-12-13-14-16-17 SEV-14 EUW-15 NVV-15-16-17 SEVV-16'17 Hob-Nob's Quidam, Pyreneisk Gjeterhund, Gro Mathiesen, Roa, 5 p.
3. INT NORD UCH Canestellas Diamonds Are Forever, Staffordshire Bull Terrier, Stine Leira Rist, Nordkisa, 4 p.
4. INT NORD UCH SLO CH CW-11 WW-10 SEVV-16 NORDVV-16 DKVV-17 DEVV-17 Tangetoppen's Wild Card, Mops, Hege Seim, Nordkisa, 3 p.

Dag 2
1. INT NORD FI LU NL UCH AGI WVW-17 CEW-11 NV-11 SEV-12 DKV-12-13-14-15 NORDV-14 KBHV-15 AMSW-16 KBHVV-17 DKVV-17 NVV-17 FVV-17 HEVV-17 GEVV-17 NORDVV-17 SEV-17 Norwinstars Jedi Anakin Skywalker, Dvergpinscher, Vivi Gogstad Thorsen, Andebu, 6 p.
2. N DK SE UCH Wentor's Bao, Eurasier, Camilla Marie Bogen Aronsen, Rakkestad, 5 p.
3. C.I.B. NORD HR DK UCH AGI RLI Betty Beat Av Tri De Coleur, Portugisisk Vannhund, Trine Omholt Nikolaisen, Drammen, 4 p.
4. JWW-08 N UCH EUVW-15 NVV-15 Rajumas Aurora, Samojedhund, Gro Moe-Gumø, Kongsberg, 3 p.

Dommer: Joseph, Esther


Årets beste veteran etter denne utstillingen

1. N SE DK NORD UCH NORDV-08-10 DKV-17 DKVV-17 WVW-17 GVW-17 WW-10 NV-08-09-10-11-12-13-14-16-17 SEV-14 EUW-15 NVV-15-16-17 SEVV-16'17 Hob-Nob's Quidam, Pyreneisk Gjeterhund, Gro Mathiesen, Roa, (6-6-5-5) 22 p.
2. JWW-08 N UCH EUVW-15 NVV-15 Rajumas Aurora, Samojedhund, Gro Moe-Gumø, Kongsberg, (6-4-4-3-3) 20 p.
3. INT N DK SE UCH UK CH DKV-12 GB CH NORDV-15 Jet's Moonlight Serenade, Greyhound, Espen Engh, Lier, (6-5-5) 16 p.
4. C.I.E. N HR UCH SE U(U)CH PLW-12 NVV-15 AMSW-16 AMSVW-16 NVV-17 Almanza Such A Good Life, Flat Coated Retriever, Anne-Berith Waskaas, Sandefjord, (6-5-4) 15 p.
5. INT NORD FI LU NL UCH AGI WVW-17-18 CEW-11 NV-11 SEV-12 DKV-12-13-14-15 NORDV-14 KBHV-15 AMSW-16 KBHVV-17 DKVV-17 NVV-17 FVV-17 HEVV-17 GEVV-17 NORDVV-17 SEVV-17 BENELUXVW-18 Norwinstars Jedi Anakin Skywalker, Dvergpinscher, Vivi Gogstad Thorsen, Andebu, (6-3-3) 12 p.
6.
INT NORD UCH NORDV-10 NORDJV-10 Falamandus Out To Kick You, Tibetansk Terrier, Maria F. Brunell, Oslo, (6-5) 11 p.
7. INT N FI UCH SE U(U)CH Blue Satin Keep Looking At Me, Cocker Spaniel, Tone Gausdal, Viggja, (6-4) 10 p.
8.
N DK SE UCH Wentor's Bao, Eurasier, Camilla Marie Bogen Aronsen, Rakkestad, (5-5) 10 p.
9. C.I.B. NORD HR DK UCH AGI RLI Betty Beat Av Tri De Coleur, Portugisisk Vannhund, Trine Omholt Nikolaisen, Drammen, (4-4) 8 p.
10. NORD UCH Løwebo's Tiara, Lhasa Apso, Rita Annie Ørebæk, Rolvsøy, (6) 6 p.
11.
N FI UCH Aziz Filsufh, Saluki, Hannele Laine, Finland, (6) 6 p.
12. INT NORD UCH Jeamara's King Of The Legends, American Akita, Trine Eide, Laksevåg, (6) 6 p.
13. INT NORD FI UCH NV-09 AMSW-10 EUVW-15 V. S. O. P Napoleon Sakladir, Chinese Crested, Helen Grongstad, Tiller, (5) 5 p.
14. SE N UCH Schimo's Money For Nothing, Newfoundlandshund, Sølvi Schjelderup, Spydeberg, (5) 5 p.
15.
INT NORD LV FI UCH KBHV-11 Cascilius Guri Malla, Norsk Buhund, Bjørg Helgesen, Bodø, (5) 5 p.



Beste avlshund:

Dag 1
1. INT MONT BH LIT R NORD FI UCH WW-14 NV-05 SEV-08-13-15 LTV-08 NVV-12-13-14-16-17 NORDVV-13-14-15 FIVV-13-14-15 FIV-15 HEVV-14-15 KBHV-15 KBHVV-14-15 EUVW-15 Hin Chen's Jay-Walker,Shih Tzu, Hege Mari Finnanger, Oppaker, 7 p.
2. INT NORD FIN UCH NV-09-10-11-12 SEV-11-12 DKV-10-12-13 NORDV-10 EUW-11 HEV-10 KBHV-12 Sagaland's B-August X I I,Tibetansk Spaniel, Sonja Dramstad, Dilling, 5 p.

Dag 2
1. NVV-17 Lumiturpa Tytön Tyllerö, Finsk Lapphund, Christian Lauluten, Tinn Austbygd, 7 p.
2.
C.I.B.N UCH NV-15-16-17 Skipper's All Right, Newfoundlandshund, Ole Andreas Nygård, Sylling, 5 p.


Årets beste avlshund etter denne utstillingen

1. INT NORD FIN UCH NV-09-10-11-12 SEV-11-12 DKV-10-12-13 NORDV-10 EUW-11 HEV-10 KBHV-12 Sagaland's B-August X I I, Tibetansk Spaniel, Sonja Dramstad, Dilling, (7-7-5-5-5) 29 p.
2.
C.I.B.N UCH NV-15-16-17 Skipper's All Right, Newfoundlandshund, Ole Andreas Nygård, Sylling, (7-6-5) 18 p.
3. NVV-17 Lumiturpa Tytön Tyllerö, Finsk Lapphund, Christian Lauluten, Tinn Austbygd, (7-4) 11 p.
4. N SE UCH Sirocco Scent Of A Wilted Lie, Chinese Crested, Lola Marie Folcke, Talvik, (8) 8 p.
5. N UCH DK UCH FI UCH SE UCH NOR JV-15 SE V-16, DKV-16 NV-17,NO,SV,DK vinner-17 Randeros Melquiades, Spansk Galgo, Ursula Naess Evje, Sverige, (7) 7 p.
6. C.I.B Nord UCH EE Uch SE UCH E Arctic Kees Dancing With The Stars, Keeshond, Christina Höglund, Sverige, (7) 7 p.
7. INT NORD DK UCH NORD FI LCCH NV-13 WJW-10 WW-11 ECCW-11 NV-14-16 DKVV-17 NVV-17 Mesmerizing Made In Heaven, Faraohund, Hansen, Simon Tien, Sørum, (7) 7 p.
8. INT MONT BH LIT R NORD FI UCH WW-14 NV-05 SEV-08-13-15 LTV-08 NVV-12-13-14-16-17 NORDVV-13-14-15 FIVV-13-14-15 FIV-15 HEVV-14-15 KBHV-15 KBHVV-14-15 EUVW-15 Hin Chen's Jay-Walker, Shih Tzu, Hege Mari Finnanger, Oppaker, (7) 7 p.
9.
N SE UCH Av-Zan-Iaz Qikke Zaga, Flat Coated Retriever, Anita Iversen, Sandefjord, (7) 7 p.
10. C.I.B. NORD UCH NVV-16-17 Miljøsablo's Close To Pekka's Heart, Mexikansk Nakenhund Stor, Anne Karin Midtsand, Reipå, (6) 6 p.
11.
RLII Cafridas Rhythmic Rhapsody Romance, Berner Sennenhund, Monika Hansen, Ålfoten, (6) 6 p.
12. N UCH Flatnews Little Miss Sunshine, Flat Coated Retriever, Stein Feragen, Hobøl, (6) 6 p.
13. C.I.B. NORD FI CZ SI UCH AMSJV-13 SEJV-13 WW-15'17'18 AUBDSG-15 NV-16'17 DKV-17 SEV-17 Lapinlumon Ilo, Finsk Lapphund, Christian Lauluten, Tinn Austbygd, (5) 5 p.
14. N DK UCH N VCH Pendahr P.O.S.H., Whippet, Ingunn Ohrem, Stokke, (5) 5 p.
15.
INT NORD UCH NV-12 SV-12 Rajumas Conny, Samojedhund, Gro Moe-Gumø, Kongsberg, (5) 5 p.


Beste oppdretter:

Dag 1
1. Tangetoppen - Mops, 6 p.
2. Courtborne - Whippet, 4 p.
3. Sagaland - Tibetansk Spaniel, 3 p.
4. Czaruso - Kuvasz, 2 p.

Dag 2
1. Bazinga - Faraohund, 6 p.
2. Rajuma - Samojedhund, 4 p.
3. Aquafortis - Portugisisk Vannhund, 3 p.
4. Larhjelm - Dachshund Strihåret, 2 p.


Årets mest vinnende oppdretter etter denne utstillingen

1. Aquafortis - Portugisisk Vannhund, (6-6-5-5-3) 25 p.
2. Larhjelm - Dachshund Strihåret, (6-6-5-5-2) 24 p.
3. Bazinga - Faraohund, (6-5-4) 15 p.
4. Esbelto - Afghansk Mynde, (4-4-3-2) 13 p.
5. Rajuma - Samojedhund, (6-4-3) 13 p.
6. Courtborne - Whippet, (6-4-2) 12 p.
7. Tangetoppen - Mops, (6-4) 10 p.
8.
Sagaland - Tibetansk Spaniel, (3-3-2) 8 p.
9. Amazing Dream - Chihuahua Langhåret, (2-2-2-2) 8 p.
10. Request - Shetland Sheepdog, (7) 7 p.
11. Avzaniaz - Flat Coated Retriever, (6) 6 p.
12. Zanevi - Chinese Crested, (3-3) 6 p.
13. Artic Flyer - Chinese Crested, (5) 5 p.
14.
Neshpo - Cocker Spaniel, (5) 5 p.
15. Lofotdachsen - Dachshund Langhåret, (5) 5 p.


Beste Norske Hund:

Dag 2
1. NJV-17 Moonheim Abbes Kaiser, Norsk Lundehund, Gerd Langenes, Søgne, 61 p.
2. SEV-17 Heggbrenna's Hjørdis, Norsk Elghund Grå, Hege Henningsen, Hernes, 32 p.
3. NORD UCH SEV-17 Fantejentas Berger, Norsk Buhund, Ingvill Brenden, Vingrom, 8 p.
4. Ab Tekna, Dunker, Arne H Bakkestuen, Østre Gausdal, 3 p.


Årets beste norske hund etter denne utstillingen

1. NJV-17 Moonheim Abbes Kaiser, Norsk Lundehund, Gerd Langenes, Søgne, (61-52-16) 129 p.
2. Kimura's Borghild, Norsk Buhund, Kathrine Øksnevad Lindstrøm, Karmsund, (45-34) 79 p.
3. C.I.B. N UCH N J(B)CH NV-17 Varjdalen's Tk Miro, Norsk Elghund Grå, Roald Normo, Mosjøen, (53) 53 p.
4. GI UCH EUJW-11 NJV-11WW-12 NORDV-12 DKV-12 EUW-13 NV-13-15-16 BDSG-14 EUW-15 Starlight Express, Haldenstøver, Anja Gylder Corneliussen, Våler I Østfold, (35-17) 52 p.
5. DK UCH DKV-14-15 SV-13-14 SEJV-13 JWW-14 NORDV-14 NV-17 Direktør'n Av Kampenhaug, Dunker, Ann Jeanette Stenhaug Bull, Ise, (29-11-7) 47 p.


Lydighet:

LP-I
1. Izgara's Ivory, Belgisk Fårehund, Tervueren, Øystein Dahl, Jessheim, 177 p.
2. I'm Kickass Gorgeous Av Aussieboxy, Australian Shepherd, Sidsel Færden, Øyer, 173 p.
3. Ask, Border Collie, Christien Kloos, Kapp, 159,5 p.
4. BH N UCH LPI Team-Leri Emzi, Schäferhund Langhår, Elisabeth Hamre Landløpet, Ingeberg, 153,5 p.
5.
Black Workers Jåla (m), Belgisk Fårehund, Malinois, Monica Olsby Rogne, Raufoss, 150 p.
6. Irta's Spot On Me, Labrador Retriever, Hilde Weyer, Stryn, 141 p.
7. RLI RLII Dijontoma's Amarula, Pinscher, Veronika Nordgård, Brandbu, 121 p.

LP-II
1. N RL CH RLII RLIII LPI Shaggy Toller's Secret Mission, Nova Scotia Duck Tolling Retriever, Aasne Olsen, Røn, 162 p.
2.
Soltrollets 7up-Prima, Golden Retriever, Anette Karlsen, Furnes, 153,5 p.
3. Jack, Border Collie, Wenche Tarud, Svingvoll, 148 p.
4. Akersborg Bæstis, Border Collie, Marit Veronica Hansen, Løkken Verk, 141,5 p.
5. NJV-16 RLI N UCH O-Bra-Tali's Twix Zelda Av Gnizt, Pyreneisk Gjeterhund M/Korth.Hode, Marte Helene Tøfte, Brandbu, 121 p.
6. AD BH Molly Av Røstadgården, Schäferhund Normalhår, Britt Haugen, Hamar, 107 p.

LP-III
1. LPII LPIII Jo, Border Collie, Cecilie Aspen Grøvdal, Fall, 245 p.
2.
BH AD IPO1 Romi's Vibby, Schäferhund Normalhår, Annelie Wreming, Fetsund, 195,5 p.
3. N UCH Walimba's Bolt, Chodsky Pes, Randi Angen Krokan, Lillehammer, 182 p.
4. BH AD LP1 LPII Cayira's Fucsie, Schäferhund Normalhår, Britt Haugen, Hamar, 0 p.
4. N UCH Bazaar's Beauvais, Mellompuddel, Susan Pettit, Lunner, 0 p.
4. BH AD Romi's Penny Lane, Schäferhund Normalhår, Randi Hansen, Kløfta, 0 p.


LP-FCI3
1. N LCH Målli, Border Collie, Monika Beate Kvernberg, Aureosen, 286,5 p.
2. Myrullen's Min Karma, Border Collie, Ann-Karin Isaksen, Løken, 282,5 p.
3. N SE LCH Milas Hepp, Border Collie, Vivi Ann Sneve, Kløfta, 276,5 p.
4. Somollis Inez, Border Collie, Kristin Natås Hauger, Rasta, 273,5 p.
5.
N LCH LPIII Whitney Face, Border Collie, Frida Colleen Østvang Gulbrandsen, Ytre Enebakk, 264,5 p.
6. High Working B C Mexico, Border Collie, Solgunn Roarsen, Kløfta, 252,5 p.
7. N LCH Joy, Border Collie, Liv Mc Dowell, Tolvsrød, 247 p.
8. NMLP-17 Myrullen's Lille Herman, Border Collie, Hege Johnsen, Aurskog, 245,5 p.
9. LPII LPIII Chocomate's Harrys Kitty, Border Collie, Monika Beate Kvernberg, Aureosen, 73 p.
10. LPI LPII N UCH LPIII Izgara's Ginnie, Belgisk Fårehund, Tervueren, Geir Brandtzæg, Kongsberg, 0 p.
10.
N SE LCH N UCH Izgara's Eikki, Belgisk Fårehund, Tervueren, Geir Brandtzæg, Kongsberg, 0 p.
10.
N LCH LPIII Get Weiler's Jubel, Border Collie, Mona Caspersen Strømdal, Gullaug, 0 p.


Gerapokalen etter denne utstillingen

1. BH NMLP-18 Chocomate's Harrys Chili, Border Collie, Monica Wickstrøm, Husøysund, (313,5-292-290,5) 896 p.
2.
N LCH LPIII Get Weiler's Jubel, Border Collie, Mona Caspersen Strømdal, Gullaug, (291,5-289,5-279) 860 p.
3.
NMLP-17 Myrullen's Lille Herman, Border Collie, Hege Johnsen, Aurskog, (311-276-268,5) 855,5 p.
4. N LCH Målli, Border Collie, Monika Beate Kvernberg, Aureosen, (286,5-281-279,5) 847 p.
5. Somollis Inez, Border Collie, Kristin Natås Hauger, Rasta, (280,5-274-273,5) 828 p.
6. BH NORD LCH NMLP-16 Myrullen's Lazy Haste, Border Collie, Kristin Gudem, Heggedal, (299,5-276-251,5) 827 p.
7. Myrullen's Ludvig, Border Collie, Kjellaug Selsaas, Nedre Vats, (281,5-279,5-258,5) 819,5 p.
8. Myrullen's Min Karma, Border Collie, Ann-Karin Isaksen, Løken, (282,5-282-239) 803,5 p.
9. Dixie, Border Collie, Marit Rasmussen Anfinsen, Sandnes, (279-259,5-241) 779,5 p.
10. Remy M, Border Collie, Svein Børresen, Sandefjord, (272,5-253-246) 771,5 p.



Agility:

Liten-1
1. Taspitir's Overlykkelige Omega, Papillon, Anja Lena Nygård, Fåberg
2. NJV-17 DEJV-17 DKJV-17 DKV-17 GEJV-17 Li-Brie's Design De Nuit, Norwich Terrier, Lisbeth Tuven, Ådalsbruk



Liten-2
1.
Villtigerns Ruska, Mittelspitz, Jon A. Olsen, Moelv

Liten-3
1. N RL CH N A(H)CH AGHI AGI AGHII AGII AGHIII AGIII Revefotens Marcie, Parson Russell Terrier, Linda Haugvik, Ottestad
2. AGHIII AGIII N ACH N A(H)CH Leeland Zenith Of Fame, Shetland Sheepdog, Sofie Vega Wollbraaten, Drøbak
3. SEAGCH SEAG(hopp)CH FINAGCH Kawamos Jack My Cygnus, Jack Russell Terrier, Monica Heim Högström, Sverige
4. SEAGCH SEAG(HOPP)CH Sumburgh Head's Rag Doll, Shetland Sheepdog, Dijana Zeric, Sverige
5. N A(H)CH N SE ACH RLI AGHIII AGIII AGHII AGII AGHI AGI Freetain's Thornado Jothero, Papillon, Ellen H. Tangen, Fåberg
6. AGII AGHIII Toyamikis Princess La Luna, Shetland Sheepdog, Kristina Almestad, Oppaker
7. AGHII AGI AGII AGHI Jennyrose's Black Diamond Effect, Dvergpuddel, Merethe Blomberg, Tretten

Mellom-1
1.
AGHI RLI Cirtap's Prins Odin V Wera-Z, Siv Tandberg Svendsen, Minnesund
2. C.I.B. NORD UCH AGHI AGI Fjarhundi's Abba, Marianne Myki, Løten
3. Fangornstaffs Black Crystal, Lena Torild Haugen, Sørskogbygda
4. N UCH Peaceful Dream's New Star Nelly, Kari Hvam Larssen, Fetsund


Mellom-2
1. AGHI AGHII AGI AGII Turbosnellas Odin Av Thea, Tibetansk Terrier, Hilde Åsheim, Stange
2. N UCH AGHI AGI Isstjernas G-Snotra, Islandsk Fårehund, Vibeke Nicolaysen, Mesnali
3. Sunborne Onas Corro Por Kaam, Shetland Sheepdog, Mari-Anne Madsstuen, Gjøvik
4. Lille-Majas Yess, Shetland Sheepdog, Ingrid Frøysa, Jessheim

Mellom-3
1.
N UCH NORDJV-14 Evros Watch This Pearl, Shetland Sheepdog, Sofie Vega Wollbraaten, Drøbak
2. AGHII AGIII AGHIII N ACH Fambia Black Vibration, Amerikansk Cocker Spaniel, Bente Liberg, Oslo



Stor-1
1. Tinka, Blandingshund, Julie Torgersen Nilsen, Ingeberg
2. Kensington Gate Lucy In The Skye, Collie Langhåret, Ellen Johannessen, Geilo

Stor-2
1. AGI AGHI AGHII Mjohundr Beinahruga Streken, Whippet, Magnus André Lund, Moelv
2. C.I.B. NORD DK S (u) N UCH RLI RLII AGI AGII AGHI AGHII NV-13 NORDV-14 NV-15 NVV-17 Brown Clown Sune Safir, Irsk Vannspaniel, Eva Hemmingsen, Trondheim

Stor-3
Ingen

Hopp-Liten-1
1.
Taspitir's Overlykkelige Omega, Papillon, Anja Lena Nygård, Fåberg
2. AGI AGHI Buddy Z Blatenskeho Zamku, Mittelspitz, Marianne Myki, Løten
3. C.I.B. N FI SE DK UCH NORDV-16 Be A Li-Brie Arte Cassari, Norwich Terrier, Lisbeth Tuven, Ådalsbruk


Hopp-Liten-2
1. Shelster Daisy Sheila, Shetland Sheepdog, Elizabeth Wilhelmsen, Lillestrøm
2. NORD UCH AGI AGHI Working Flames Extremely Sweet Elzy, Mittelspitz, Marianne Myki, Løten

Hopp-Liten-3
1. SEAGCH SEAG(HOPP)CH Sumburgh Head's Rag Doll, Shetland Sheepdog, Dijana Zeric, Sverige
2. N RL CH N A(H)CH AGHI AGI AGHII AGII AGHIII AGIII Revefotens Marcie, Parson Russell Terrier, Linda Haugvik, Ottestad
3.
N A(H)CH N ACH AGI AGII AGHII AGHIII Infocus Jenny`s Wild Rose, Toy Puddel, Ann Kristin Steinslien, Øyer
4. SEAGCH SEAG(hopp)CH FINAGCH Kawamos Jack My Cygnus, Jack Russell Terrier, Monica Heim Högström, Sverige
5. N A(H)CH N SE ACH RLI AGHIII AGIII AGHII AGII AGHI AGI Freetain's Thornado Jothero, Papillon, Ellen H. Tangen, Fåberg
6. AGHII AGI AGII AGHI Jennyrose's Black Diamond Effect, Dvergpuddel, Merethe Blomberg, Tretten
7. N RL CH AGI AGII AGHI AGHII RLII RLIII N A(H)CH Tiakaro's Oreo Dream, Shetland Sheepdog, Irene Rogstad Heggen, Bjørkelangen
8. AGHI AGHII AGI AGII Gelitus Simply The Best, Cairn Terrier, Ann Leni Haugstad, Raufoss


Hopp-Mellom-1
1. Askepotts Aldeles Flottogfina, Schapendoes, Berit Strand Larsen, Ottestad
2. C.I.B. NORD UCH AGHI AGI Fjarhundi's Abba, Islandsk Fårehund, Marianne Myki, Løten
3. Jahvestaffs Øyesten Doris, Staffordshire Bull Terrier, Lena Torild Haugen, Sørskogbygda
4. Fangornstaffs Black Crystal, Staffordshire Bull Terrier, Lena Torild Haugen, Sørskogbygda


Hopp-Mellom-2
1. Lille-Majas Yess, Shetland Sheepdog, Ingrid Frøysa, Jessheim
2. AGHI AGI Cirenita's My Gecko Does Tricks, Shetland Sheepdog, Ann Leni Haugstad, Raufoss
3. AGHI AGHII AGI AGII Turbosnellas Odin Av Thea, Tibetansk Terrier, Hilde Åsheim, Stange
4. N UCH AGHI AGI Isstjernas G-Snotra, Islandsk Fårehund, Vibeke Nicolaysen, Mesnali


Hopp-Mellom-3
1. RLI RLII AGHI AGI Revefotens Mississippi Queen, Parson Russell Terrier, Linda Haugvik, Ottestad
2. N SE UCH NJV-14 AGI AGII AGHI AGHII AGHIII Moonhaven Terrific Peperoni, Kooikerhund, Ingeborg Eugenie Blakkisrud, Oslo
3.
N UCH NORDJV-14 Evros Watch This Pearl, Shetland Sheepdog, Sofie Vega Wollbraaten, Drøbak
4. Lille-Majas Kaos, Shetland Sheepdog, Ingrid Frøysa, Jessheim
5. N UCH AGI AGII AGHI AGHII Ea Evana, Kooikerhund, Chanette Skjønberg, Oslo
6. AGHII AGIII AGHIII N ACH Fambia Black Vibration, Amerikansk Cocker Spaniel, Bente Liberg, Oslo
7.
Villrikke's Vilje, Shetland Sheepdog, Inger Lundkvist, Løten
8. Tarrynden Gloriana, Border Collie, Elizabeth Wilhelmsen, Lillestrøm

Hopp-Stor-1
1. Rox, Blandingshund, Ove Åsheim, Stange
2. Kensington Gate Lucy In The Skye, Collie Langhåret, Ellen Johannessen, Geilo
3. RLI RLII Diesel, Border Collie, Kjersti Søyset Holmestad, Fåberg

Hopp-Stor-2
1.
All Zet Check It Out Jess, Border Collie, Jeanette Sandbæk Håland, Åsmarka
2.
Kronvallaren Defense, Border Collie, Karin Beate Brunvold, Løten
3. AGI AGHI Akersborg Jippy, Border Collie, Alexander Bogen Nilsen, Reinsvoll
4. Tinka, Blandingshund, Julie Torgersen Nilsen, Ingeberg
5. AGHI AGI My Trusted Friend Is Cody, Border Collie, Elisabeth Harsem, Elverum
6. Taabernakkelin Qultavaltaus, Chodsky Pes, Sølvi Blomberg, Tretten
7. C.I.B. NORD FI UCH NJV-15 DKJV-15 DKV-15 AGHI AGI Grizzly Dream Complicated Heart, Old English Sheepdog, Karethe Magdalene Jakobsen, Aurskog
8. C.I.B. NORD DK S (u) N UCH RLI RLII AGI AGII AGHI AGHII NV-13 NORDV-14 NV-15 NVV-17 Brown Clown Sune Safir, Irsk Vannspaniel, Eva Hemmingsen, Trondheim

Hopp-Stor-3
1. All Zet Cheer Hurra, Border Collie, Claudia Zenner, Tyskland
2. AGI AGHI AGHII Mjohundr Beinahruga Streken, Whippet, Magnus André Lund, Moelv
3.
N ACH N A(H)CH N RL CH Tinka, Border Collie, Inger Bakkeby, Kløfta
4.
Ola, Border Collie, Karoline Paulsrud Moe, Hønefoss

lag-Liten
1. Golvræserne, Ann Kristin Steinslien, Øyer
2. Hamar Småttisene, Marianne Myki, Løten

lag-Mellom
Ingen

lag-Stor
1. , Unni Margreta Martinsen, Østerås
2. , Julie Torgersen Nilsen, Ingeberg



KALA TROFEET ETTER DENNE UTSTILLINGEN

Liten 3
1.
AGHIII AGIII N ACH N A(H)CH Leeland Zenith Of Fame, Shetland Sheepdog, Sofie Vega Wollbraaten, Drøbak, ((0-2)-(0-3)-(0-3)-(0-3)) 11 p.
2. N A(H)CH N ACH AGI AGII AGHII AGHIII Infocus Jenny`s Wild Rose, Toy Puddel, Ann Kristin Steinslien, Øyer, ((0-2)-(0-2)-(0-3)-(5-3)) 15 p.
3. LPI AGII AGHII AGHIII N A(H)CH Travis Face Up, Cocker Spaniel, Tonje Mørkhagen, Drøbak, ((0-4)-(0-5)-(5-4)-(0-13)) 31 p.
4. RLI N SE UCH N SE A(H)CH N ACH N LCCH Gerseme's Coquette Caramia, Podengo Portugues Liten Strihåret, Anniken Gundersen, Tiller, ((0,06-4)-(5-4)-(0-11)-(8,94-5)) 38 p.
5. Eagermind Saeta Gleymmerei, Shetland Sheepdog, Solveig K. Jakobsen, , ((0-2)-(5-2)-(5-18)-(5-24)) 61 p.
6. N UCH N RL CH RLI RLII RLIII AGI AGHI AGII AGHII Mabri's Flying Sky Of Cheriss, Kooikerhund, May-Britt Eriksson, Singsås, ((0-3)-(21,87-7)-(30,26-6)-(28,58-8)) 104,71 p.

Mellom 3
1. N ACH N A(H)CH Rockhound's Cosalite, Shetland Sheepdog, Mina Mathilde Engh Mathisen, Holmestrand, ((0-1)-(0-1)-(0-2)-(0-2)) 6 p.
2. N UCH NORDJV-14 Evros Watch This Pearl, Shetland Sheepdog, Sofie Vega Wollbraaten, Drøbak, ((0-1)-(0-1)-(0-1)-(0,03-3)) 6,03 p.
3. AGI AGHI Kerenza's Prince Panache, Shetland Sheepdog, Elin Thomstad, , ((0-4)-(0-5)-(0-12)-(5,63-14)) 40,63 p.
4. AGHII AGIII AGHIII N ACH Fambia Black Vibration, Amerikansk Cocker Spaniel, Bente Liberg, Oslo, ((1,12-2)-(0,8-9)-(5-7)-(10,01-6)) 40,93 p.

Stor 3
1. N ACH N A(H)CH N RL CH Tinka, Border Collie, Inger Bakkeby, Kløfta, ((0-1)-(0-2)-(5-3)-(5-5)) 21 p.
2. N UCH AGI AGHII AGHIII AGII N A(H)CH Urtehagens K Lappacea Rover, Schapendoes, Kurt Winge, Helle, ((0-1)-(5-3)-(5-4)-(16,56-36)) 70,56 p.
3. AGIII AGHIII Wow-Wow's Quinta Quartz, Schnauzer Salt/Pepper, Martin Bøhmer, Oslo, ((0,38-2)-(10-5)-(4,69-16)-(28,38-5)) 71,45 p.




Junior handling:

Klasse 10-13 år, dag 1
1. Andreas Røstberg, Molde, Schäferhund Normalhår, Audhumbla Av Quantos
2. Svein-Thore Ulleberg-Bøhmer, Nannestad, Siberian Husky, Libesol I Came To Believe
3. Silje Skindlo, Aurskog, Portugisisk Vannhund, Alveseters Vår Ifra Cora
4. Miriam Pallokat, Hegra, Mellompuddel, Micane's Catching A Dream


Klasse 14-17 år, dag 1
1. Irja Sofie Nyheim, Sylling, Newfoundlandshund, Skipper's All Right
2. Julia Sofie Sørum Bjørklund, Hegra, Chihuahua Langhåret, Zanevi's Lady Love
3. Karianne Nyhus, Fagernes, Mittelspitz, Strøndafjorden's Irresistable
4. Malin Landmark, , Hygenhund, Siri Av Holmerud


Dag 2
1. Irja Sofie Nyheim, Trøgstad, Rottweiler, Azravi's Wilma
2. , Sørum, Faraohund, Bazinga A Dance With Dragons
3. , Sætre, Mexikansk Nakenhund Stor, Local Hero's King Of Hart`s Avatar
4. Annika Ek Bjørntvedt, Sandvika, Whippet, Siprex Tyfon


Klasse 10-13 år, dag 2
1.
Svein-Thore Ulleberg-Bøhmer, Son, Siberian Husky, Xatsus Showstopper At Barkas
2. Miriam Pallokat, Hegra, Mellompuddel, Micane's Catching A Dream
3. Andreas Røstberg, Molde, Schäferhund Normalhår, Audhumbla Av Quantos
4. David Alexander Svensen, Hobøl, Chihuahua Langhåret, Chidelia Absolutely Flawless


Klasse 14-17 år, dag 2
1. Irja Sofie Nyheim, Trøgstad, Rottweiler, Azravi's Wilma
2. , Sørum, Faraohund, Bazinga A Dance With Dragons
3. , Sætre, Mexikansk Nakenhund Stor, Local Hero's King Of Hart`s Avatar
4.
Annika Ek Bjørntvedt, Sandvika, Whippet, Siprex Tyfon

 

Våre samarbeidspartnere: