NKK Tromsø 17. juni 2018

Resultater fra og årslister etter utstillingen NKK Tromsø 17. juni 2018 finner du her

 

BIS Plasseringer:
1BIS: Pomeranian, DKJV-17 WJV-17 NJV-17 NV-17 Tiny Fellow's U Got The Look, Camilla Kristoffersen, Tanem
2BIS: Toy Puddel, FI CH SE CH LT CH LT JCH PMJCH-16 LTJV-17 LTV-18 Haydee's D-Jay, Eija Halonen, Finland
3BIS: Cairn Terrier, FI CH Golden Fairytail Family Man, Minna Väänänen, Finland
4BIS: Saluki, FI CH SE CH SEJW-16 HeJW-16 FIJW-16 FIW-17 NordW-17 Aziz Qismah, Janette Jalkanen, Finland
Best In Show dommer: Juutilainen, Saija,

GRUPPEPLASSERINGER:
Gruppe 1, Bruks-, Hyrde og Gjeterhunder, Dommer: Stääv, Jahn, , 1BIG: Collie Korthåret, N UCH Torrosly's Bell-A-Mi, Siv Kristin Thomassen, Alta. 2BIG: Shetland Sheepdog, N SE FI UCH Request Shaded Style, Kristina Waara, Sverige.
3BIG: Australian Shepherd, AGHII AGI Mystic Falls Let's Take A Selfie, Linn Kristin Bær, Karasjok. 4BIG: Schäferhund Normalhår, BH AD Kn Burre Burritos, Karin-Diana Nordgård, Storsteinnes.

Gruppe 2, Schnauser/Pincher/Molosser/Sennenh, Dommer: Frisk, Svante, , 1BIG: Great Dane, FI MVA V-16 V-17 Edendane's News Flash, Marika Siltavirta, Finland. 2BIG: Riesenschnauzer Sort, BH Riesen Artic's Thumbs Up, Elisabet Arnesen, Tomasjord. 3BIG: Newfoundlandshund, N UCH Schimo's Born To Be Wild, Anne Kristin Langørgen, Trondheim.
4BIG: Black Terrier, FI CH Bojai Rusya Marusya, Sanni Pekkola-Uoti, Finland.

Gruppe 3, Terriere, Dommer: Frisk, Svante, , 1BIG: Se 3BIS.
2BIG: West Highland White Terrier, Who's Bottoms Up, William Russel Sim, . 3BIG: Irish Soft Coated Wheaten Terrier, FIN CH, EST CH Fyra Tassar's Faldor The Farmer, Heidi Karvosenoja, Finland. 4BIG: Bedlington Terrier, Fi Ch Kimalteisen And Proud Of It, Jutta Voutilainen, Finland.

Gruppe 5, Spisshunder, Dommer: Indergaard, Anne, , 1BIG: Se 1BIS. 2BIG: Chow Chow, FI CH HeJW-16 FIJW-16 FIW-17 NORDW-17 Tuliketun Talventyttö Walona, Anna-Liisa Ja Olavi Huhtala, Finland. 3BIG: Pharaoh Hound, Fi Ch, Se Ch Northgate's Prince Charming, Salla Murto, Finland. 4BIG: Siberian Husky, Sophie's Pearl Time Of My Life, Rita Kramvig, Øverbygd.


Gruppe 6/4, Drivende og Sporhunder/Dachshund, Dommer: Jonsson, Mats, , 1BIG: Dachshund Korthåret, NJV-17 After Midnight V.D. Mibaf's Hoeve, Irene Krogstad, Børsa. 2BIG: Dalmatiner, C.I.B NORD FI UCH Toot's Ice Ice Baby, Åsa Fagerlund, . 3BIG: Bayersk Viltsporhund, N UCH N VCH N J(SCH)CH A-Otto, Christine Gundersen, Tromsø. 4BIG: Petit Basset Griffon Vendeen, N GB DK UCH KBHV-17 Taglines Double The Fun With Soletr, Sara & Eirin/Wendy Robertson/Doherty, Oslo.

Gruppe 7, stående fuglehunder, Dommer: Lang, Christen, , 1BIG: Engelsk Setter, Berrskallen's Lexi, Eli Charlotte Nordmo, Bardufoss. 2BIG: Irsk Setter, LTJCH Sentimental Lady Z Arislandu, Minna-Mari Rautapää, Finland. 3BIG: Breton, Rypleja's Zico, Ingolf E Eriksen, Vardø. 4BIG: Vorstehhund Korthåret, Langsundets Ricco, Steinar K. Nordheim Storelv, .

Gruppe 8, Apporterende Hunder, Dommer: Madsen, Jessie Borregaard, , 1BIG: Nova Scotia Duck Tolling Retriever, CIE FIJW-09 FIW-15 WW-16 HEW-16 HEW-17 HEVW-17 NORDVW-17 FIW-17 FIVW-17 Banietta's Flaming Style, Ninni Uusitalo, Finland.
2BIG: Flat Coated Retriever, SE U(U)CH NUCH FI UCH O'flanagan Twist Of Lime, Nina Ökvist, Sverige. 3BIG: Welsh Springer Spaniel, FI & SE(u) CH Benton Park Avenue, Minna Hallikainen, Bolivia. 4BIG: Engelsk Springer Spaniel, N UCH SE U(U)CH Euphrasia Of Klamar Garden, Anne Livø Buvik, Gamle Fredrikstad.

Gruppe 9, Selskapshunder, Dommer: Ingram, Ann, , 1BIG: Se 2BIS. 2BIG: Mops, Tangetoppen's Noble Wice Guy, Elisabeth Juverud, Hønefoss.
3BIG: Havanese, FI MVA LT JMVA EE JMVA LTJV-15 Jatakabi's Shake It, Noora Kela, Finland. 4BIG: Chinese Crested, Crackerjack Freuhartang, Camilla Meyn, Gran.

Gruppe 10, Mynder, Dommer: Knauber, Olaf, , 1BIG: Se 4BIS. 2BIG: Deerhound, Chic Choix Dhulert Douglas, Jaana Urpilainen, Finland. 3BIG: Whippet, N SE FI LV UCH Courtborne Armani, Linda Helen Dillan, Verdal. 4BIG: Italian Greyhound, LT JCH LVJCH, FI, SE,EE,LT, LV CH, BALTIC CH Topaasin Minnie Style, Satu Heikkilä, Finland.



Bamseliste etter denne utstillingen
1. C.I.B. NORD UCH DKV-16 NORDV-16 WW-17 NV-17 SEV-17 Shyloch Statement, Kerry Blue Terrier, Helge Kvivesen, Halden, (15-15-14-12) 56 p.
2.
N UCH SEJV-16 Very Vigie Let It Be, Amerikansk Cocker Spaniel, Vibeke Paulsen, Støren, (12-6-6) 24 p.
3. NORD UCH Cormacs Tariq, Irsk Ulvehund, Odd Myhre, Brumunddal, (15-5-3) 23 p.
4.
N DK SE UCH NORDV-16 Knøtteliten's Esme, Jack Russell Terrier, Ida Teigland Trudvang, Jevnaker, (14-5-4) 23 p.
5. N UCH SE DK U(U)CH WW-17 Springtrend Silver Shadow, Engelsk Springer Spaniel, Vanja E Trøbakk Sliwa, Singsås, (13-6-4) 23 p.
6. C.I.B NORD FI UCH DKJV-13 DKV-13 NJV-13 NV-13 SEJV-13 HEJV-13 EUW-15 NORDV-15 SEV-16-17 FIV-16 Absint Av Larhjelm, Dachshund Strihåret, Lars Hjelmtvedt, Holmestrand, (12-5-3-3) 23 p.
7. INT N DK SE UCH UK CH DKV-12 GB CH NORDV-15 Jet's Moonlight Serenade, Greyhound, Espen Engh, Lier, (15-4-3) 22 p.
8. N UCH DKJV-17 WJV-17 NJV-17 NV-17 Tiny Fellow's U Got The Look, Pomeranian, Camilla Kristoffersen, Tanem, (14-7) 21 p.
9. INT NORD UCH NORDV-12 SEV-12 KBHV-12 NV-16-17 Joyland's Magic Ambition, Shetland Sheepdog, Finn Helge Olsen, Sandnes, (11-6-4) 21 p.
10. N GB DK UCH KBHV-17 Taglines Double The Fun With Soletr, Petit Basset Griffon Vendeen, Sara & Eirin/Wendy Robertson/Dorothy, Oslo, (11-5-3-2) 21 p.
11. Huffish Rave Master, Stor Puddel, Arild Thorvaldsen, Heggedal, (13-5) 18 p.
12. C.I.B. NORD UCH NJV-13 NV-16-17 Curiosity Gallant Game, Silky Terrier, Astrid Irene Halseth, Trondheim, (12-4) 16 p.
13.
Siggen's Great Gatsby, Welsh Corgi Pembroke, Rita Tilley Wilberg, , (6-5-3) 14 p.
14. N DK UCH KBHV-17 NORDV-17 FIV-17 Inspirations Il Vino Fantastico, Bracco Italiano, Hans-Ole Stenbro, , (4-4-3-3) 14 p.
15. SE DK N UCH NJV-16 DKJV-16 Absalon, Dansk-Svensk Gårdshund, Kjersti Kristiansen, Jaren, (13) 13 p.
15. USCH Dawin Steal My Heart, Stor Puddel, Linda Campbell Canada, Canada, (13) 13 p.





Beste veteran:
Dag 1
1. N FI UCH Aziz Filsufh, Saluki, Hannele Laine, Finland, 6 p.
2. INT NORD H UCH NV-07 NORDV-07 NV-14-15-16 NVV-14-15-16-17 NORDVV-14-15-16 SEV-14-15 SEVV-14-17 DKVV-16 Sagaland's Å-Chevy, Tibetansk Spaniel, Sonja Dramstad, Dilling, 5 p.
3. C.I.B FI EE LT LV CH LVJV-11 Irtokarvan Prince Osama, Leonberger, Veli-Pekka Kallberg, Finland, 4 p.
4.
C.I.B FI, SE, EE, LT & IT CH, HeW-11, LTW-12, HEVW-17 Memorylane Show Me The Party, Bearded Collie, Liisa Saranpää, Finland, 3 p.

Dommer: Juutilainen, Saija


Årets beste veteran etter denne utstillingen
1. JWW-08 N UCH EUVW-15 NVV-15 Rajumas Aurora, Samojedhund, Gro Moe-Gumø, Kongsberg, (6-4-4-3) 17 p.
2. N SE DK NORD UCH NORDV-08-10 DKV-17 DKVV-17 WVW-17 GVW-17 WW-10 NV-08-09-10-11-12-13-14-16-17 SEV-14 EUW-15 NVV-15-16-17 SEVV-16'17 Hob-Nob's Quidam, Pyreneisk Gjeterhund, Gro Mathiesen, Roa, (6-6-5) 17 p.
3. INT N DK SE UCH UK CH DKV-12 GB CH NORDV-15 Jet's Moonlight Serenade, Greyhound, Espen Engh, Lier, (6-5-5) 16 p.
4. C.I.E. N HR UCH SE U(U)CH PLW-12 NVV-15 AMSW-16 AMSVW-16 NVV-17 Almanza Such A Good Life, Flat Coated Retriever, Anne-Berith Waskaas, Sandefjord, (6-5-4) 15 p.
5.
N FI UCH Aziz Filsufh, Saluki, Hannele Laine, Finland, (6) 6 p.
6. INT NORD UCH Jeamara's King Of The Legends, American Akita, Trine Eide, Laksevåg, (6) 6 p.
7. NORD UCH Løwebo's Tiara, Lhasa Apso, Rita Annie Ørebæk, Rolvsøy, (6) 6 p.
8. INT N FI UCH SE U(U)CH Blue Satin Keep Looking At Me, Cocker Spaniel, Tone Gausdal, Viggja, (6) 6 p.
9. INT NORD FI LU NL UCH AGI WVW-17 CEW-11 NV-11 SEV-12 DKV-12-13-14-15 NORDV-14 KBHV-15 AMSW-16 KBHVV-17 DKVV-17 NVV-17 FVV-17 HEVV-17 GEVV-17 NORDVV-17 SEV-17 Norwinstars Jedi Anakin Skywalker, Dvergpinscher, Vivi Gogstad Thorsen, Andebu, (3-3) 6 p.
10. SE N UCH Schimo's Money For Nothing, Newfoundlandshund, Sølvi Schjelderup, Spydeberg, (5) 5 p.
11. INT NORD UCH NORDV-10 NORDJV-10 Falamandus Out To Kick You, Tibetansk Terrier, Maria F. Brunell, Oslo, (5) 5 p.
12. DK N UCH NORDV-12 KBHV-13 KBHVV-17 DKVV-17 NVV-17 Idyllium's Cookies'n Cream, Chihuahua Langhåret, Marthe Dalen, Molde, (5) 5 p.
13. INT NORD H UCH NV-07 NORDV-07 NV-14-15-16 NVV-14-15-16-17 NORDVV-14-15-16 SEV-14-15 SEVV-14-17 DKVV-16 TLNW-18 TLNVW-18 Sagaland's Å-Chevy, Tibetansk Spaniel, Sonja Dramstad, Dilling, (5) 5 p.
14. C.I.B. NORD UCH NORDV-10 NORDJV-10 NV-12-15 SEV-12 SEV-14 EUW-15 DKV-17 Lyrypa's Topsy, Norsk Lundehund, Iren Storli, , (5) 5 p.
15. INT NORD FI UCH NV-11 Cossu's Keanu Reeves, Løwchen, Birgit Drabløs, Ålesund, (5) 5 p.


Beste avlshund:
Dag 1
1. N SE UCH Sirocco Scent Of A Wilted Lie,Chinese Crested, Lola Marie Folcke, Talvik, 8 p.



Årets beste avlshund etter denne utstillingen
1. INT NORD FIN UCH NV-09-10-11-12 SEV-11-12 DKV-10-12-13 NORDV-10 EUW-11 HEV-10 KBHV-12 Sagaland's B-August X I I, Tibetansk Spaniel, Sonja Dramstad, Dilling, (7-7-5-5) 24 p.
2.
C.I.B.N UCH NV-15-16-17 Skipper's All Right, Newfoundlandshund, Ole Andreas Nygård, Sylling, (7-6) 13 p.
3. N SE UCH Sirocco Scent Of A Wilted Lie, Chinese Crested, Lola Marie Folcke, Talvik, (8) 8 p.
4. N UCH DK UCH FI UCH SE UCH NOR JV-15 SE V-16, DKV-16 NV-17 Randeros Melquiades, Spansk Galgo, Ursula Naess Evje, Sverige, (7) 7 p.
5. C.I.B Nord UCH EE Uch SE UCH E Arctic Kees Dancing With The Stars, Keeshond, Christina Höglund, Sverige, (7) 7 p.
6. INT NORD DK UCH NORD FI LCCH NV-13 WJW-10 WW-11 ECCW-11 NV-14-16 DKVV-17 NVV-17 Mesmerizing Made In Heaven, Faraohund, Hansen, Simon Tien, Sørum, (7) 7 p.
7.
N SE UCH Av-Zan-Iaz Qikke Zaga, Flat Coated Retriever, Anita Iversen, Sandefjord, (7) 7 p.
8.
N UCH Flatnews Little Miss Sunshine, Flat Coated Retriever, Stein Feragen, Hobøl, (6) 6 p.
9. RLII Cafridas Rhythmic Rhapsody Romance, Berner Sennenhund, Monika Hansen, Ålfoten, (6) 6 p.
10. C.I.B. NORD FI CZ SI UCH AMSJV-13 SEJV-13 WW-15'17 AUBDSG-15 NV-16'17 DKV-17 SEV-17 Lapinlumon Ilo, Finsk Lapphund, Christian Lauluten, Tinn Austbygd, (5) 5 p.
11. INT NORD UCH NV-12 SV-12 Rajumas Conny, Samojedhund, Gro Moe-Gumø, Kongsberg, (5) 5 p.
12. N DK UCH N VCH Pendahr P.O.S.H., Whippet, Ingunn Ohrem, Stokke, (5) 5 p.
13. NVV-17 Lumiturpa Tytön Tyllerö, Finsk Lapphund, Christian Lauluten, Tinn Austbygd, (4) 4 p.
14. NORD UCH AD BH RLI RLII RLIII Kimura's Mary Poppins, Rottweiler, Kathrin Myhra, Kongsberg, (4) 4 p.


Beste oppdretter:
Dag 1
1. Request - Shetland Sheepdog, 7 p.
2. Artic Flyer - Chinese Crested, 5 p.
3. Esbelto - Afghansk Mynde, 4 p.
4. Hin Chen - Shih Tzu, 3 p.



Årets mest vinnende oppdretter etter denne utstillingen
1. Aquafortis - Portugisisk Vannhund, (6-6-5-5-3) 25 p.
2. Larhjelm - Dachshund Strihåret, (6-6-5-5) 22 p.
3. Esbelto - Afghansk Mynde, (4-4-3) 11 p.
4. Rajuma - Samojedhund, (6-3) 9 p.
5.
Bazinga - Faraohund, (5-4) 9 p.
6. Courtborne - Whippet, (6-2) 8 p.
7. Amazing Dream - Chihuahua Langhåret, (2-2-2-2) 8 p.
8. Request - Shetland Sheepdog, (7) 7 p.
9. Avzaniaz - Flat Coated Retriever, (6) 6 p.
10. Zanevi - Chinese Crested, (3-3) 6 p.
11. Artic Flyer - Chinese Crested, (5) 5 p.
12. Sagaland - Tibetansk Spaniel, (3-2) 5 p.
13. Local Hero - Mexikansk Nakenhund Stor, (4) 4 p.
14. Tangetoppen - Mops, (4) 4 p.
15. Of Yorkside - Russian Toy, Langhåret, (4) 4 p.



Beste Norske Hund:
Dag 1
1. C.I.B. NORD UCH EUJW-15 SEV-16 WW-17 GEV-17 Ulfrigga Lundes Tor, Norsk Lundehund, Solveig Bjørkenes Steinnes, Bardu, 33 p.


Årets beste norske hund etter denne utstillingen
1. Kimura's Borghild, Norsk Buhund, Kathrine Øksnevad Lindstrøm, Karmsund, (45-34) 79 p.
2. NJV-17 Moonheim Abbes Kaiser, Norsk Lundehund, Gerd Langenes, Søgne, (52-16) 68 p.
3. C.I.B. N UCH N J(B)CH NV-17 Varjdalen's Tk Miro, Norsk Elghund Grå, Roald Normo, Mosjøen, (53) 53 p.
4. GI UCH EUJW-11 NJV-11WW-12 NORDV-12 DKV-12 EUW-13 NV-13-15-16 BDSG-14 EUW-15 Starlight Express, Haldenstøver, Anja Gylder Corneliussen, Våler I Østfold, (35-17) 52 p.
5. DK UCH DKV-14-15 SV-13-14 SEJV-13 JWW-14 NORDV-14 NV-17 Direktør'n Av Kampenhaug, Dunker, Ann Jeanette Stenhaug Bull, Ise, (29-11-7) 47 p.



Junior handling:
Klasse 10-13 år, dag 1
1. Svein-Thore Ulleberg-Bøhmer, Nannestad, Siberian Husky, Libesol I Came To Believe
2.
Miriam Pallokat, , Irish Softcoated Wheaten Terrier, Perfektibel's Dancing In The Sun
3. Julie Gustad Erikson, , Cavalier King Charles Spaniel, Aicha Shamiras Little Angel
4.
Nikolai Smith, Kirkenes, Nova Scotia Duck Tolling Retriever, Tussatolleren's F- Santos Av Besco


Klasse 14-17 år, dag 1
1. Julia Sofie Sørum Bjørklund, , Amerikansk Cocker Spaniel, Choir Master's D'brave
2. Irja Sofie Nyheim, , Saluki, Atlantis Av Min Tera
3.
Ingrid Larsen, Øverbygd, Siberian Husky, Sophie's Pearl Time Of My Life
4.
Andrea Bakke Dalseth, , Dvergpinscher, Baron Wolf Ultima For Estrella

 

Våre samarbeidspartnere: