Kontakt oss

Hund som skriver mail
Foto: iStock

NKKs administrasjon.

Alle henvendelser (08:00-15:00):
Telefon: 21 600 900 / E-post: info@nkk.no

  • Postadresse:  Norsk Kennel Klub, Postboks 52 Holmlia, 1201 Oslo
  • Besøksadresse:  Nordåsveien 5, 1251 Oslo

FLYTTET? Husk at du selv kan endre adresse via «Min side»

Se også:
NKKs serviceerklæring
Helseavdelingens saksbehandlingstider
Registreringsavdelingens saksbehandlingstider

Kontaktinformasjon:
Vi besvarer mail innen tre (3) virkedager. 



Generelle spørsmål Informasjon 21600900 info@nkk.no
  Anne-Liv Tansø
Informasjon og medlemsservice
21600900/
45239594
medlem@nkk.no
       
Konstituert Administrerende direktør Marianne O. Njøten 91614643 marianne.njoten@nkk.no
Administrasjons-sekretær Merete Røberg-Larsen 90093317 merete.roberg-larsen@nkk.no
       
Marked og kommunikasjon Generelle henvendelser 21600900 kommunikasjon@nkk.no
  Cecilie Holgersen
Avdelingsleder
41541143 cecilie@nkk.no
  Eva K. Wiik
Markeds- og kommunikasjonskonsulent
93272384 eva.wiik@nkk.no
  Jørn Nordbø Pettersen
Grafisk designer
92438983 jorn@nkk.no
  Kjetil Vataker Johansen
Politisk rådgiver/medierådgiver
48203314 kjetil@nkk.no
Hundesport  Redaksjon 21600900 hundesport@nkk.no
  Klubb- og utstillingsannonser 21600900 hundesport@nkk.no
  Kommersielle annonser, HS Media v/Nina J. Øwre-Kristiansen 62941038
47710812
nok@hsmedia.no
       
IT-utvikling Generelle henvendelser 21600900 it-hjelp@nkk.no
  Elisabeth Jangås
IT-sjef
40846346 elisabeth.jangas@nkk.no
  Anikken E. Waaltorp
Systemansvarlig
93499861 anikken@nkk.no
  Joakim S. Hvalby 93490096 joakim@nkk.no
       
Registrerings-
avdelingen
Generelle henvendelser 21600908 registrering@nkk.no
  Elisabeth Jangås 
Avdelingsleder
  elisabeth.jangas@nkk.no
  Anne Lise Jordheim
Registrering av valpekull, eierskifter og omregistrering fra utlandet.
21600908 registrering@nkk.no 
  Kristin Bonna Johnsrud
Registrering av valpekull, eierskifter og omregistrering fra utlandet.
21600908 registrering@nkk.no
  Laila Eren Rødland
Registrering av valpekull, eierskifter og omregistrering fra utlandet.
21600908 registrering@nkk.no
  Berit Klausen
Registrering av valpekull, eierskifter og omregistrering fra utlandet.
21600908 registrering@nkk.no
  Marit Hagen
Seniorrådgiver
21600908 registrering@nkk.no
  Kirsten Gjersund
Spørsmål knyttet til ID-merking av hund og katt
98690509 kirsten.gjersund@nkk.no
 

 

   
Aktiviteter Generelle henvendelser 21600900 championat@nkk.no
jakt@nkk.no
utstilling@nkk.no
  Eva Pedersen
Fungerende avdelingsleder / saksbehandler jakt
  • Blodspor- og fersksporprøver
  • Bruksprøve for schweisshund
  • Ettersøkshundregisteret
  • Dommerutdanning ettersøk
  • Kontakt for KG ettersøk
  • Jaktprøver for stående fuglehund
  • Jaktprøver for halsende fuglehund
    Terminliste for prøver, samordningsutvalg for prøver
  • Championat, titler og WCC for gruppe 7
98697021 eva.pedersen@nkk.no
  Marianne O. Njøten
(konst. adm. dir)
  • Høringer
  • Budsjett
  • Championatregler
  • Utstillingsregler
  • Kontaktperson for NKKs særkomite utstilling
98696941 marianne.njoten@nkk.no
  Janne Gregersen
Saksbehandler RIK, jakt, mv.
  • Brukshundprøver
  • Dommerutdanning/ konkurranseleder lydighet
  • Figurant- og testlederkurs for mentaltester og lydighetsprøver
  • Funksjonsanalyse
  • Invitasjon av lydighetsdommere til NKKs utstillinger
  • Kontakt for KG mentaltester
  • Karaktertest
  • Kontakt for KG lydighet
  • Kontakt for landslaget lydighet
  • Kunsthiprøver
  • Kåringsprøve
  • Lure coursing
  • Mentalbeskrivelse hund (MH)
  • RIK brukshundprøver, produksjon av RIK-lisenser, kontakt for KG RIK
  • Sporprøver for blodhund
  • Trekkhundprøver for polare raser
  • Vannprøve for newfoundlandshund
  • Kontaktperson for NKKs Sportshundkomite
98690545 janne.gregersen@nkk.no
  Dag Christer Lie
Ansvarlig for produksjon
  • Produksjon av NKKs utstillinger og materiell til klubber
  • Plassjef
  • Avtaler med stands på NKKs utstillinger
  • Kontakt for maskinpark, skrivere og pakkemaskiner
  • Ansvar for innkjøp i samarbeid med regnskapsavdelingen
91764466 dag.christer.lie@nkk.no
  Merete Greaker
Saksbehandler utdanning, utstilling
  • Eksteriørdommerutdanning
  • Kontakt for dommerutdanningskomiteen (DUK)
  • Dommerelever/aspiranter på NKKs utstillinger
  • Instruktørutdanning
  • Produksjon av NKKs utstillinger
92400424 merete.greaker@nkk.no
  Pernille Saltnes
Saksbehandler jakt, utstilling
  • Drevprøver for dachshund
  • Drevprøver for basset
  • Drevprøver for alpinsk dachsbracke
  • Jaktprøver for harehund
  • Kontakt for Utstillingskomiteen
  • Kontakt for ringsekretærutdanning
  • Kontakt for Kompetansegruppe for ringsekretærer (RUK).
  • Utsendelse av dommerinvitasjoner
  • Utsending av ringsekretærinvitasjoner
  • Championat og WCC for gruppe 4/6
98697595 pernille.saltnes@nkk.no
  Elisabeth Steen
Saksbehandler jakt, utstilling
  • Jaktprøve for retrievere
  • Jaktprøver for spaniels
  • Søknader/tillatelser amputering av hale
  • Utstillingstillatelser og dispensasjoner prøver mv. for kastrert/sterilisert hund
  • Terminlister for utstillinger, oppfølging i etterkant og resultatregistrering.
  • Produksjon av NKKs utstillinger.
  • Championat og WCC for gruppe 8 og 10.
98893249 elisabeth.steen@nkk.no
  Sandra Holme
Saksbehandler jakt mv.
  • Elghundprøver løs- og bandhund
  • Elgsporprøve
  • Rallylydighet
  • Kreativ lydighet
  • Championat, titler og WCC gruppe 1, 3 og 5
92018002 sandra.holme@nkk.no
  Hilde Løken
Saksbehandler
(Kontortid: tirsd, fred + torsd i partallsuker)
  • Dommerklareringer utstillinger
  • Dommerklarering rally- og kreativ lydighet og agility
  • Ettersøkshundregisteret
  • resultatregistrering utstilling
  • Championater og WCC for gruppe 2 og 9
  hilde.loken(a)nkk.no
  Ragnar Kielland
Saksbehandler utstilling, agility, juniorhandling mv.
  • Produksjon av NKKs utstillinger
  • Kontaktperson for KG agility
  • Kontakt for landslag agility
  • Kontaktperson for KG juniorhandling
  • Kontaktperson for Standardkomiteen/rasestandarder
93895584 ragnar.kielland@nkk.no
       
Helse Generelle henvendelser 21600900 helse@nkk.no
  Maria Kjeldaas Johannessen
Fungerende avdelingsleder / Veterinær
  • Helse og sykdom
98691667 mkj@nkk.no
  Aud Fossum
Saksbehandler
  • Røntgenavlesning
  • Patella-attester
  • ECVO-attester
93092402 aud.fossum@nkk.no
  Ingrid E. Gulliksen
Saksbehandler
  • Røntgenavlesning
  • Patella-attester
 96917383 ingrid.gulliksen@nkk.no
  Tanya Tysnes
Saksbehandler (deltids utdanningspermisjon)
  • DNA-resultater
  • DNA generelt
  • Patella-søknader (veterinærer)
  tanya.tysnes@nkk.no
Tilgjengelig på mail
  Kim Bellamy
Avlskonsulent, veterinær
(deltids forskningspermisjon)
  • RAS-kontakt for raseklubber
45445179 kim.bellamy@nkk.no
  Astrid Indrebø
Spesialrådgiver i redusert stilling, veterinær
  astrid.indrebo@nkk.no
       
Økonomi/
regnskap
Generelle henvendelser 21600900 regnskap@nkk.no
  Ellen Holtekjølen
Avdelingsleder
91199777 ellen.holtekjolen@nkk.no
  Inessa Tørstad
Saksbehandler regnskap
98696875 inessa.torstad@nkk.no
  Miren Aguirre
Saksbehandler
lønn og momskompensasjon
96917380 miren.aguirre@nkk.no
Moms-
kompensasjon
Alle henvendelser ang. momskompensasjon 21600900 momskompensasjon@nkk.no
       
Organisatoriske spørsmål, klubber   Hilde Engeland
Avdelingsleder
Advokat
90041404 hilde.engeland@nkk.no
  Dagny Wangensteen
Saksbehandler
93278093 dagny@nkk.no
  Haakon Rognsaa Arnesen
Jurist
47688151  haakon.arnesen@nkk.no
       
NKKs sædbank Generelle henvendelser 67232147  
 
 

Våre samarbeidspartnere: